Обережно, гриби!

e-mail Друк PDF

Щорічно в Україні з початком грибного сезону, реєструються випадки отруєння грибами. В нашій області  цього року було вже  декілька випадків з різною кількістю постраждалих (від 2 до 4 людей). Насторожує в таких ситуаціях те, що серед тих, кому поставлений діагноз "отруєння грибами" є діти різного віку. Лікарі радять взагалі не годувати дітей віком до 12 років стравами з грибами, навіть їстівними.

Потрібно знати та пам'ятати, що за ступенем  корисності та  можливої небезпеки гриби поділяються на їстівні, умовно їстівні та отруйні. Якщо умовно їстівні гриби за певних умов приготування можна застосовувати в їжу, то отруйні  в жодному  разі - ні. Загроза може  виникати у разі попадання  випадково до кошику разом з безпечними грибами  також  і отруйних. Тому  вже вдома необхідно ще раз ретельно переглянути  гриби і такі, що викликають якісь сумніви, без жалю викидати до смітника.

В області отруєння грибами реєструються у тих людей, що вживали так звані голубінки, смажені на вогнищі під час відпочинку у лісі або вживали навіть мухомори. А найнебезпечнішим грибом  вважається бліда поганка і її різновиди, при отруєнні  токсинами якої реєструється до 99 % летальності (смертності) потерпілих. Причиною отруєнь можуть бути помилкові опеньки, навіть їстівні гриби, що були зібрані поблизу автомобільних шляхів, в місцях використання пестицидів.  Справа в тому, що гриби акумулюють  токсичні речовини і тим самим перетворюються на отруту.

Якщо після вживання грибів, через дві-шість годин,  у вас з'явилися перші симптоми гастроентерологічного напрямку у вигляді нудоти, блювання, білю в животі, діареї, необхідно негайно звертатися до лікаря "швидкої допомоги". В залежності від виду грибів можливі і інші симптоми. Перша долікарська допомога при отруєнні грибами нерідко  зіграє вирішальну роль в порятунку хворого. Необхідно негайно почати промивання шлунку водою, випити півтора-два літри сольового або слабкого розчину (рожевого кольору) перманганату калія (марганцівки).  Процедуру  треба повторити декілька разів поспіль.  Не зайвим може бути  і варіант  щодо методу штучної блювоти.

Завжди слід пам'ятати, що гриби не завжди можуть бути корисними, тому при їх збиранні будьте уважні. А якщо сталося лихо, знайте, що чим раніше людина звернулася до лікаря за допомогою, тим більше у неї шансів на одужання.

Задати питання

Пишіть нам