Про ліквідацію наслідків повені

e-mail Друк PDF

У відповідності до своїх повноважень,  ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"та його відокремлені структурні підрозділи (філії) здійснюють  моніторингові лабораторні дослідження об'єктів життєдіяльності людини.

В умовах надзвичайних ситуацій обсяги лабораторних вимірювань значно збільшуються. Діяльність установи разом з філіями спрямована на запобігання виникнення та розповсюдження  гострих інфекцій кишкової групи.

Всі необхідні дані стосовно кількості підтоплених населених пунктів, про  жителів, що мешкають в них, про кількість підтоплених об'єктів (джерел водопостачання, надвірних туалетів, об'єктів харчування, житлових будинків, підвальних приміщень, територій домогосподарств)  реєструються в  органах місцевого самоврядування та  в управлінні державної служби з  надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.

При ліквідації наслідків повені  виконані певні обсяги відновлюваних робіт з відкачування води з джерел децентралізованого водопостачання (приватні та громадські колодязі), з підвальних  приміщень.Роботи з ліквідації наслідків повені виконуються у відповідності з Комплексним планом дій із забезпечення на території області безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2019-2020 роках, що затверджений рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в грудні 2018 року

В районах, що постраждали від наслідків погіршення погодних умов (потужні дощі), працюють комісії з питань ТЕБ та НС, в роботі яких приймають участь  і керівники філій ДУ "Закарпатський обласний лабораторний  центр МОЗ України".В кожному районі працюють дезінфекційні бригади, які виконують роботи з дезінфекції, в першу чергу, об'єктів водопостачання, громадських вбиралень та інших об'єктів, що зазнали підтоплення і перебували в стані забруднення.  Вже після відкачування води з колодязів, їх очистки та дезінфекції  філії ДУ "Закарпатський обласний лабораторний  центр МОЗ України" відбирали проби води для визначення показників безпеки, а саме бактеріологічних та санітарно-хімічних показників.

Переважна кількість  досліджених проб води, що відбиралася у перші дні після повені, не відповідала вимогам     нормативних  документів. Щоб запобігти розповсюдженню гострих кишкових   інфекцій, фахівці філій використовують засоби масової інформації з підготовкою та друкуванням статей на шпальтах районних газет, виступи на радіо. Для  населення  проводяться лекції, листівки з матеріалами стосовно профілактики інфекційних хвороб розповсюджуються в місцях можливого скупчення людей (лікарські амбулаторії, школи, сільські ради).

Роботи  з ліквідації залишків наслідків повені, а також визначення стану безпеки об'єктів життєдіяльності населення шляхом виконання лабораторних досліджень, продовжуються.

Задати питання

Пишіть нам