Підсумки оздоровчого сезону на водних об'єктах в 2019 році

e-mail Друк PDF

Протягом  цьогорічного  оздоровчого  сезону  філіями  ДУ  "Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України" (далі ДУ "Закарпатський  ОЛЦ МОЗ України")  моніторинговим лабораторним контролем  було охоплено

6 пляжів, з яких  4 мають офіційний статус, а 2 є складовими туристичних та оздоровчих комплексів, а також   48 об'єктів  рекреаційного та оздоровчого призначення,  вода яких  використовувалася для купання.

Планом роботи передбачалося інформування ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України", який на підставі отриманих даних готував  для розміщення на своєму  сайті  повідомлень  з переліком місць відпочинку на воді, де виявлені нестандартні проби води в частині мікробіологічного забруднення, що могло бути загрозою для відпочиваючих. За даними  лабораторій  ДУ "Закарпатський  ОЛЦ МОЗ України" оздоровчий сезон  в населених пунктах області пройшов  без порушень санітарного законодавства - у воді водних об'єктів під час лабораторних досліджень не виявлялися збудники інфекційних захворювань.

За весь цьогорічний період спостережень за станом води водних об'єктів, що використовувалися  населенням  для купання, відібрано понад 200 проб води, по яких виконано майже 1 900 лабораторних досліджень на визначення мікробіологічних та фізико-хімічних показників безпеки.  Під час підготовки до  початку оздоровчого сезону  відмічені випадки невідповідності  за мікробіологічними показниками якості води 2-х пляжів (Берегівський район), а також води в 2-х місцях відпочинку на р. Уж  в В.Березнянському районі навесні та у серпні місяці. При цьому основним показником  мікробного забруднення вважається  індекс ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка), яка є продуктом життєдіяльності живих організмів і тому присутня  у всіх об'єктах навколишнього середовища, а  її високий індекс може свідчити   про стан їх  забруднення, враховуючи також і водні      об'єкти.

Питання  готовності до оздоровчого сезону 2019 року  місць відпочинку на водних об'єктах  влітку розглядалося  на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Закарпатській обласній державній адміністрації.

Задати питання

Пишіть нам