Гігієна рук

e-mail Друк PDF

Будь-яка інфекційна хвороба завжди відбувається за певним сценарієм, який має 3 обов'язкових складових, пов'язаних між собою: джерело інфекції, шляхи передачі та сприйнятливий колектив, тобто люди. Зрозуміло, що джерела інфекції (а це людина або тварина)  періодично знаходяться в нашому оточенні.

Колективний імунітет запобігає поширенню інфекційних хвороб, однак його створення можливе  за умовою виконання комплексу заходів у вигляді щеплення, а також при наявності великої групи людей, які вже перехворіли. Шляхи передачі залежать від виду  так званого інфекційного початку (кишкова інфекція, повітряно-крапельна, зоонозна та інші).  Ця частина інфекційного процесу  залежить  в більшості від кожного з нас.

Сьогодні при наявності джерел коронавірусу, при відсутності колективного імунітету розірвати  інфекційний ланцюг щодо розвитку вкрай небезпечної хвороби можливо за рахунок виключення шляхів передачі, головними з  яких є повітряно-крапельний  та контактно-побутовий. Контактно - побутовий шлях передачі інфекційних хвороб, це передача через  руки, які можуть бути інфіковані в процесі нашого спілкування з тими, хто вже є носіями коронавірусу. Які засоби необхідно використовувати при митті рук, ми знаємо.

Можливість запобігти поширенню інфекційних хвороб, використовуючи такий захід як ретельне миття рук, ми зобов’язані дякувати Ігнацу Земмельвейсу, угорському лікарю, одному з засновників асептики. Він ще в позаминулому столітті  довів, що чисті руки та й ще з використанням дезінфектантів (на той час це розчин хлорного вапна) значно зменшують виникнення та розповсюдження післяродової, післяопераційної гарячки (сепсису), що призводило до важких наслідків - смерті  серед жінок та новонароджених. Саме Ігнац Земмельвейс вважається батьком гігієни рук.

На сьогоднішній день ретельне  миття рук з застосуванням мила та дезінфікуючих засобів, є  одним  з шляхів  розірвання небезпечного ланцюгу у подальшому поширенні  коронавірусу. Гігієна рук - це надійний шлях до подолання пандемії  небезпечної хвороби.

Задати питання

Пишіть нам