В Закарпатській області продовжується вакцинальна кампанія внутрішньо переміщених осіб

e-mail Друк PDF


Через війну значно зріс ризик поширення інфекційних хвороб серед населення. Цьому сприяє і відсутність базових умов гігієни, і обмежений доступ до медичної допомоги, і перебування великої кількості людей в сховищах, місцях тимчасового прихистку, тощо. Пріоритети і фокус уваги змістився на війну, але інфекційні хвороби нікуди не зникли, навіть якщо про них в суспільстві говорять менше. Тож зараз украй важливо захистити себе та своїх близьких від інфекцій, а отже – вакцинуватися.

 

За підтримки спеціалістів Бюро ВООЗ в Закарпатській області продовжується кампанія по вакцинації внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) у місцях їх тимчасового проживання. ВПО не потрібно укладати нову декларацію з лікарем чи шукати найближчу поліклініку, щоб провести необхідні щеплення.

На сьогодні фахівці ДУ "Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжують працювати в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. При спілкуванні наші лікарі-епідеміологи та помічники лікарів-епідеміологів поз’яснюють необхідність проведення заходiв специфiчної профiлактики iнфекцiйних хвороб шляхом вакцинації, особливо в умовах воєнного стану.

Під час цих моніторингових візитів наші спеціалісти встановили вакцинальний статус  у 5900 переміщених осіб, серед яких 1982 дітей до 17 років та 3918 дорослих. Серед опитаних дорослих, 527 осіб виявили бажання провести профілактичні щеплення, в тому числі від Covid-19. Також, 260 дітей потребують проведення планової вакцинації згідно національного Календаря профілактичних щеплень, на що їх батьки дали згоду.

Медичними працівниками, у складі виїзних мобільних бригад, вакциновано вже 758 переміщених осіб. Серед дітей ВПО проведено 475 планових профілактичних щеплень, в тому числі від поліомієліту – 135.  Також вакциновано вiд гострої респiраторної хвороби COVID-19 286 дорослих, із них 198 бустерною дозою.

Вакцинація — найпростіший спосіб потурбуватися про себе і близьких. Вакцинуйтеся!

Задати питання

Пишіть нам