В Закарпатській області триває вакцинальна кампанія внутрішньо переміщених осіб

e-mail Друк PDF

В Закарпатській області ще триває вакцинальна кампанія внутрішньо переміщених осіб


Через війну, що триває на території України, зниження охоплення вакцинацією та в умовах скупчення великої кількості людей, зростає ризик передачі небезпечних інфекцій. Найуразливішими до цих захворювань є діти й дорослі, які взагалі не щеплені чи вчасно не зробили необхідну ревакцинацію згідно до національного Календаря профілактичних щеплень. Вакцинація надзвичайно важлива, тим більше під час війни, коли можливість дотримуватися застережних заходів, таких як соціальна дистанція, провітрювання чи носіння маски, є не завжди. Ці перепони створюють сприятливий фон для спалахів вакцинокерованих інфекцій, які в таких обставинах можуть швидко поширюватися. Тому важливо, як тільки люди опиняться у відносно безпечних регіонах, наздогнати пропущені життєвоважливі щеплення у будь-якому закладі охорони здоров’я.

Фахівці ДУ "Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжують проводити моніторингові візити в місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. Під час роботи, лікарі-епідеміологи та помічники лікарів-епідеміологів проводять санітарно-просвітницькі заходи в притулках, пояснюють необхідність проведення вакцинації, надають рекомендації щодо вакцин, щеплень і відповідають на хвилюючі питання, що стосуються імунізації.


Під час таких моніторингових візитів наші спеціалісти встановили вакцинальний статус  6176  переміщених осіб, із них 4076 дорослих та 2100 дітей до 17 років. Серед опитаних ВПО, 268 дітей підлягають плановій вакцинації, на яку погодилися їх батьки і дали письмову згоду. Із дорослого населення 542 осіб виявили бажання провести профілактичні щеплення, в тому числі від Covid-19. Медичними працівниками, у складі виїзних мобільних бригад, вакциновано вже 807 переміщених осіб. Серед дітей проведено 507 планових профілактичних щеплень.  Також вакциновано вiд гострої респiраторної хвороби COVID-19 303 дорослих, із них 204 бустерною дозою.


Хворобу завжди легше попередити, ніж лікувати. Щеплення – це єдина гарантована можливість попередити інфекційних захворювань. Захист дітей та нас самих від хвороб — це наш внесок у перемогу та майбутнє держави!

 

Задати питання

Пишіть нам