В Закарпатській області продовжується вакцинальна кампанія внутрішньо переміщених осіб.

e-mail Друк PDF

В Україні вже більше 6 місяців триває повномасштабне вторгнення росії. Ця війна заставила нас переглянути усі цінності життя. Якщо деякі життєві аспекти можна переоцінити, змінити до них ставлення, умови, напрямки руху подальшого існування, то таку цінність життя як здоров’я, необхідно берегти та зміцнювати, особливо в нашій вимушеній ситуації.

 

 

Велика кількість людей нашої держави були змушені стати внутрiшньо перемiщеними особами (ВПО) через російську агресію. При цьому, масова міграція населення створює додаткові ризики виникнення інфекційних хвороб, особливо в місцях компактного проживання ВПО. В умовах нестійкої епідеміологічної ситуації з вакцинкерованих інфекцій першочерговою задачею медичних установ є захист населення від інфекційних хвороб. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких інфекційних захворювань і їхніх наслідків. Тому важливо не відкладати вакцинацію і, за можливості, дотримуватися графіку щеплень для ефективної імунізації.

Фахівці ДУ "Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки представників Бюро ВООЗ в Україні продовжують турбуватися про стан здоров’я людей, які були вимушені покинути свої домівки. Наші спеціалісти і далі  здійснюють моніторингові візити до функціонуючих пунктів тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб.

З початку проведення кампанії вакцинації ВПО, фахівці ДУ “Закарпатський ОЦКПХ МОЗ” відвідали вже 203 притулки, де мали можливість поспілкувалися з переселенцями і встановити у 6445 осіб їх вакцинальний статус. Серед опитаних 4303 дорослих фахівці встановили 560 осіб, які потребували проведення профілактичних щеплень. Також опитали батьків 2146 дітей до 17 років і з’ясували, що 270 дітям необхідно провести чергову планову вакцинацію. Усі дані  дорослих і дітей передані у відповідні територіальні Центри ПМСД.

Медичними працівниками, у складі виїзних мобільних бригад, вакциновано 809 переміщених осіб. Серед дітей проведено планових профілактичних щеплень 214, в тому числі: від дифтерії та правця вакциновано 58;  від поліомієліту – 67; від кору, паротиту, краснухи – 59. Ревакцинації серед дітей та дорослих осіб здійснено загалом: від дифтерії та правця – 222; від поліомієліту – 71. Також вакциновано вiд гострої респiраторної хвороби COVID-19 всього 305 дорослих, із них: 1 дозою – 44; 2 дозою – 55; бустерною дозою – 206 осіб.

Фахівці структурних підрозділів ДУ "Закарпатський ОЦКПХ МОЗ», під час моніторингових візитів, продовжують проводити внутрішньо переміщеним особам  інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань необхiдностi проведення заходiв специфiчної профiлактики iнфекцiйних хвороб шляхом вакцинації, особливо в умовах воєнного стану. Кампанія вакцинації ВПО в нашому регіоні продовжуватиметься і надалі. Адже на часі триває підготовка дітей віком 6 років до початку їхнього нового етапу в житті – навчання в школі.

Одночасно, закликаємо і всіх мешканців Закарпаття подбати про своє здоров’я і  здоров’я своїх дітей та провести усі необхідні профілактичні щеплення від небезпечних інфекційних хвороб. Особливо наголошуємо на важливості проведення планової форсованої вакцинації від поліомієліту нещепленим дітям віком від 6 місяців до 6 років в рамках ліквідації спалаху поліомієліту у Закарпатській області.  Також не слід забувати про такі «дитячі» інфекційні захворювання, як дифтерія, кашлюк, кір, епідпаротит, красуха, туберкульоз, та інші…

Зверніться до сімейних лікарів, з’ясуйте, які щеплення необхідно провести, та не зволікайте із вакцинацією. Не забувайте, як слід, підготувати дітей віком 6 років до початку шкільного навчання. Адже численні колективи, класи, гуртки, тобто масові скупчення дітей, є найбільшим ризиком з можливої передачі інфекційних хвороб від захворілої дитини до незахищеної чи послабленої. Подбайте про комплексний імунний захист своїх дітей.

 

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!!!

Задати питання

Пишіть нам