Закарпаття продовжує заходи з ліквідації спалаху поліомієліту.

e-mail Друк PDF

Спеціалісти ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” 1 вересня 2022 року провели робочу онлайн-нараду з керівниками філій, лабораторних відділень та фахівцями відділень організації епідеміологічних досліджень щодо питань посилення епідеміологічного нагляду за поліомієлітом та організації відповідних заходів в регіоні. Нарада відбулася в рамках кампанії з подолання спалаху поліомієліту в Україні.

 

Під час робочої наради Генеральний директор, заступник Генерального директора з дослідження біологічних факторів,  завідувачка відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб, а також лікарі-епідеміологи наголосили про необхідність посилення заходів реагування на спалах та попередження поширення циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу 2 типу на території області шляхом проведення форсованої планової імунізації дітей віком від 6 місяців до 6 років.

Для здійснення посилених заходів з ліквідації спалаху поліомієліту в області додатково видано низку розпорядчих документів:

 

  • спільний наказ департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації-обласної військової адміністрації та ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» від 29.08.2022 р.  «Про посилення форсованої планової імунізації дітей віком від 6 місяців до 6 років проти поліомієліту  у Закарпатській області»;
  • розпорядження Закарпатської обласної державної адміністрації - Закарпатської обласної військової адміністрації від 31.08.2022 р. «Про посилення заходів із профілактики  вакцинокерованих інфекцій у Закарпатській області»;
  • доручення ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” від 01.09.2022 р. «Про посилення епіднагляду за поліомієлітом».

 

Нагадаємо, що у серпні місяці цього року в рамках кампанії з подолання спалаху поліомієліту Закарпатську область відвідала команда консультантів Бюро ВООЗ на чолі з Раймондом Данколі, координатором на реагування спалаху поліомієліту в Україні, та спеціалістів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». За результатами спільної роботи та наданими командою консультантів рекомендацій, а також відповідно до вищезазначених розпорядчих документів, фахівці  ДУ “Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України” активно здійснюють заходи з ліквідації спалаху поліомієліту в регіоні.

Задати питання

Пишіть нам