Закарпаття проводить заходи з ліквідації спалаху поліомієліту.

e-mail Друк PDF

Фахівці ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” продовжують моніторинг заходів з проведення форсованої планової імунізації проти поліомієліту серед дітей віком від 6 місяців до 6 років. В рамках кампанії з подолання спалаху поліомієліту в Закарпатській області 9 вересня 2022 року проведено робочу онлайн-нараду з керівниками філій, лабораторних відділень та фахівцями відділень організації епідеміологічних досліджень з питань посилення епідеміологічного нагляду за поліомієлітом, організації відповідних заходів та моніторингу за темпами вакцинації від поліомієліту серед цільової групи дитячого населення регіону.

Під час робочої онлайн-наради завідувачка відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб – регіональний координатор форсованої планової імунізації проти поліомієліту у Закарпатській області Тимчик Вікторія Василівна проаналізувала стан охоплення форсованою плановою імунізацією проти поліомієліту в області із визначенням пунктів щеплення із найнижчими показниками проведення вакцинації проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років. Звернула увагу фахівців ДУ “Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України” щодо можливого вирішення проблемних моментів в організації та проведення профілактичних щеплень в кожній адміністративній території, громаді, установі.

В.о. Генерального директора ДУ “Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України” Піца Світлана Миколаївна наголосила на обов’язковому та в повному обсязі виконанні усіх визначених завдань у розпорядчих документах: спільному наказі департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації-обласної військової адміністрації та ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» від 29.08.2022 р.; дорученні ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” від 01.09.2022 р..

Разом з тим, завідувачка відділом імунопрофілактики ДУ “Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України” Зарембо Лариса Олексіївна зауважила про дотримання виконавчої дисципліни, а саме своєчасного надання всіх звітних інформацій та даних у запропонованих таблицях, додатках до розпорядчик документів.   В ході робочої онлайн-наради фахівці з Ужгородської, Мукачівської, Перечинської, Свалявської філій та Міжгірського лабораторного відділення  озвучили проблемні моменти, бар’єри, що виникли на шляху проведення форсованої імунізації проти поліомієліту серед дитячого населення, особливо у групах ризику, тобто дітей ромських поселень.

Заходи з реагування на спалах та попередження поширення циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу 2 типу на території Закарпатської області шляхом проведення форсованої планової імунізації дітям віком від 6 місяців до 6 років триватимуть і далі.

Задати питання

Пишіть нам