Знання для збереження здоров'я або про Центр знань

e-mail Друк PDF

Державна установа "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" (ЦГЗ) на своїй базі відкрила Центр знань з неінфекційних захворювань, презентація якого відбулася 7 березня у м.Києві. Цей Центр буде працювати у межах україно-швейцарського проєкту "Діємо для здоров'я" та фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Він покликаний сприяти поширенню сучасної доказової інформації щодо неінфекційних захворювань та здорового способу життя на національному та регіональному рівнях.

В Україні неінфекційні захворювання - серцево-судинні та онкологічні захворювання, хвороби дихальних шляхів, цукровий діабет та психічні розлади - є причиною 91% всіх смертей. Під час повномасштабної війни через погіршення доступу до медичної допомоги і ліків, неконтрольований стрес та зміни способу життя людей, ризик виникнення неінфекційних захворювань підвищується, а у пацієнтів, які вже живуть з  неінфекційними захворюваннями можуть виникати тяжкі ускладнення - зокрема, інфаркти та інсульти.

Профілактика — це найефективніший шлях до попередження чи подолання неінфекційних хвороб. Популяризувати теми здорового способу життя, профілактичних оглядів, обізнаності про  неінфекційні захворювання допоможе Центр знань. Усі охочі, зокрема лікарі, а також люди без медичної освіти, матимуть змогу долучатися до онлайн- подій, читати інформаційні матеріали, засновані на доказових джерелах, а також ділитися корисними знаннями щодо профілактики неінфекційних хвороб з іншими.

Основне завдання Центру знань з неінфекційних захворювань на базі ЦГЗ - підтримувати професійний розвиток фахівців у питаннях профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань. Окрім того, Центр знань має стати платформою обміну досвідом та знаннями для регіональних фахівців громадського здоров’я.

Діяльність центру передбачає:

- організацію і проведення тренінгів, лекцій, вебінарів, зустрічей на тему неінфекційної захворюваності.

- створення та розповсюдження інформаційних матеріалів;

- надання консультацій та менторської підтримки регіонам.

 

Вказана стаття підготовлена за матеріалами онлайн-презентації  ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України".

Щоб підкреслити важливість знань, згадаємо про англійське прислів'я, якому  вже 5 століть:

- попереджений, значить озброєний.

- Коли Центр знань запрацює остаточно, повідомимо, де ж шукати те, що може бути вам цікавим  і допоможе зміцнити здоров'я.

Задати питання

Пишіть нам