Навчання відповідальних осіб щодо належного поводження з медичними відходами

e-mail Друк PDF

Дводенні тренінги щодо належного поводження з медичними відходами

22-23 та 26-27 червня в м. Ужгороді, за ініціативи та сприяння ВООЗ в Україні, регіональними тренерами були проведені дводенні тренінги щодо належного поводження з медичними відходами для відповідальних осіб з організації поводження з відходами закладів первинної медичної допомоги та чотирьох закладів вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

В Цілому пройшли дводенне навчання 33 фахівці.
В ході тренінгів були розглянуті питання щодо системи поводження з відходами в закладах охорони здоров’я на всіх етапах, а саме: - сортування відходів; - нейтралізація або дезактивація відходів; - збирання відходів; - маркування відходів; - перенесення відходів у корпусні/міжкорпусні (накопичувальні) місця тимчасового зберігання в межах закладу; - оброблення або знешкодження відходів; - транспортування відходів до об’єктів поводження з відходами.
Також були розглянуті питання щодо оновлених вимог при поводженні з медичними відходами у світлі останніх змін до національних нормативно-правових актів та чинного законодавства. Ознайомлено з найкращими практиками ВООЗ щодо поводження з відходами, зокрема – медичними.
Крім лекцій, були проведені практичні вправи, на яких учасники могли опанувати практичні питання у поводженні з відходами в закладах охорони здоров’я, оцінки ризиків для здоров’я та навколишнього середовища від медичних відходів.
В свою чергу, регіональні тренери, попередньо, пройшли дводенне навчання у м. Львові, проведене ВООЗ в Україні, яке охопило 26 спеціалістів центрів контролю і профілактики хвороб і регіональних тренерів з вакцинації від COVID-19 з 10 областей.
Тренінги були організовані за фінансової підтримки USAID.

Задати питання

Пишіть нам