Про літній відпочинок

e-mail Друк PDF

Починається літо з бажанням  корисно відпочити та оздоровитися.  Відпочинок -це складова нормального життя кожної людини. Місця відпочинку – це не тільки парки, лісові галявини, це і пляжі, де є можливість купатися, плавати, загоряти.

Місця для розваг у вигляді місць для купання шукають майже всі діти під час шкільних канікул.  І як правило, такі місця знаходяться, але вони  є стихійними, тобто юридично не оформлені як місця відпочинку, а саме головне,  можуть бути небезпечними.

Добре, коли є  пляж з чистою територією, зі всіма необхідними спорудами у вигляді роздягалень, водних фонтанчиків, душів, туалетів, лавиць для сидіння, контейнерів та урн для сміття, кіосками для продажу напоїв та безпечних харчових продуктів.  Не остання справа для відпочинку – безпечна вода у водоймі, тобто така, що не призведе до будь-яких негативних наслідків, а саме алергійних реакцій, дерматитів та інфекційних захворювань. Просто прозорої води замало.

Якість води повинна відповідати вимогам чинних санітарних норм для водойм 2-ої категорії, тобто призначених для культурно-побутових потреб, з нормуванням вмісту  шкідливих речовин, мікробного забруднення. Лабораторії ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" разом з його філіями протягом всього оздоровчого сезону в місцях масового відпочинку  відбирають проби води  з відкритих водойм з метою визначення їх  безпеки шляхом досліджень  вмісту хімічних (пестициди, важки метали, СПАР, феноли), мікробіологічних, паразитологічних та радіологічних  показників.

В нашій області в літній період 2018 року заплановане функціонування 6 організованих місць масового відпочинку  населення на водних об'єктах. Питанням про якісну підготовку місць масового відпочинку  населення  влітку поточного року  приділяється увага на рівні Кабінету міністрів, обласної державної адміністрації. Так, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України  4 травня 2018 року  у режимі відеоконференції   обговорювався  стан підготовки  місць  масового відпочинку на водних об'єктах   України до прийняття   відпочивальників.

Особлива увага приділяється організації літнього оздоровлення та відпочинку  дітей. В Закарпатській області діє Регіональна програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2018-2021 роки. На сьогоднішній день визначається дислокація об'єктів для оздоровлення дітей, на яких розпочаті підготовчі роботи з виконанням  необхідного обсягу лабораторно-інструментальних досліджень.  Безпечне функціонування пляжів регламентоване державними санітарними правилами, правилами охорони життя людей на водних  об'єктах України.

При виборі місця  на будь-якому водоймі, слідкуйте за тим, щоб в районі відпочинку   не  було  скидів  стічних промислових, побутових вод, не  було місць виплоду малярійних комарів, а на поверхні води - плям нафтопродуктів.    Користуючись водним  об'єктом, не ковтайте  воду з нього. А  вдома обов'язково прийміть душ. Не виконання навіть таких дрібниць може привести до несподіваних  наслідків.

Пляжі та інші місця масового відпочинку повинні  служити саме для відпочинку, і  це  залежить від кожного з нас. Вода може бути небезпечною, а може приносити задоволення та радість. Якщо ви користуєтеся будь-яким місцем відпочинку, не залишайте після себе сміття у вигляді харчових відходів, паперу, скла,  використаної тари (ПЕТ-пляши, обгортки, поліетиленові, целофанові пакети).

Задати питання

Пишіть нам