Новини

Як уникнути переохолодження взимку

e-mail Друк PDF

Як уникнути переохолодження взимку

Нарешті настала справжня зима із сніжком та мінусовими температурами. Щоб уникнути переохолодження в цю пору, надаємо кілька порад, як себе захистити від переохолодження або обмороження взимку.

1.Правильно вдягайтесь: використовуйте термоодяг, одягайте багатошаровий одяг - це дозволить зберігати температуру тіла протягом тривалого часу. Носіть вітрозахисний і водонепроникний верхній одяг, щоб захиститися від вітру, снігу та дощу.

2.Правильно підбирайте взуття, бажано на товстій підошві, доволі просторе, щоб не стискало ногу. Вибирайте шкарпетки та устілки, які добре сидять на нозі та забезпечують ізоляцію, використовувати спеціальні грілки для рук і ніг.

3.Закривайте кінцівки та відкриті ділянки тіла. Надягайте рукавички, шапку, шарф.  У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом

4. Не виходьте на мороз голодними – в холодний період організм витрачає більше енергії, щоб підтримувати температуру тіла в нормі. Їжте збалансовану їжу та пийте достатньо води.

5.Не вживайте перед виходом на вулицю алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла та викликає ілюзію тепла.

6. Більше рухайтеся. Якщо вам доводиться перебувати на морозі з мінімум рухів, то час від часу виконуйте прості вправи для рук або ніг, щоб посилити кровообіг у судинах. Не перебувайте довго в одній позі чи нерухомо.

7. Обмежте час перебування надворі в холодну, сиру чи вітряну погоду.

8. Якщо Вам сильно холодно – зайдіть в тепле приміщення – магазин, кафе, під’їзд – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.

9. Не мочіть шкіру, не виходьте на мороз із вологим волоссям. Вологий одяг і взуття необхідно відразу зняти, витертись та переодягнутись в сухий одяг.

10.Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. За необхідності, своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.

Бережіть себе, своїх дітей, батьків і близьких!

Останнє оновлення на Середа, 17 січня 2024, 16:23

Туляремія - епідеміологія, профілактика захворювання

e-mail Друк PDF

Туляремія - епідеміологія, профілактика захворювання

Туляремія – одна з найбільш розповсюджених природно-вогнищевих інфекцій в Україні. Це гостре інфекційне природно-осередкове зооантропонозне захворювання з трансмісивним механізмом передачі збудників інфекції,

Останнє оновлення на Середа, 17 січня 2024, 16:18

Як розпізнати інсульт

e-mail Друк PDF

Як розпізнати інсульт та знизити ризик його виникнення

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Розрізняють 3 типи інсульту:

Останнє оновлення на Понеділок, 25 грудня 2023, 12:55

Як не травмуватись під час ожеледиці

e-mail Друк PDF

Основні методи профілактики травматизму та падіння - ваша увага й обережність. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли там «плюс» на «мінус» або навпаки, необхідно оцінювати кожен свій крок. Під час ожеледиці на вулиці слід не поспішати і бути готовим до раптового падіння Якщо відчуваєте що падаєте, намагайтеся присісти, щоб зменшити висоту падіння та постаратися не втратити рівновагу, не падати на випрямлені руки.

Наводимо кілька порад задля вашої безпеки під час ожеледиці:

  • без потреби взагалі не виходити на вулицю, особливо це стосується людей похилого віку;
  • взуття взувайте на пласкій підошві або на низькому квадратному підборі;
  • не поспішайте, пересувайтеся як можна повільніше;
  • уважно переходьте дорогу: гальмівний шлях при ожеледиці значно збільшується, дотримуйтесь правил дорожнього руху;
  • якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу - присядьте, це допоможе втриматися на ногах; ноги трохи розслабляйте в колінах, ступайте на всю підошву, а руки, по можливості, не повинні бути зайняті сумками;
  • не тримайте руки в кишенях та не користуйтеся телефоном на ходу - покладіть його в кишеню чи сумку; використання гаджетів під час ходьби знижує вашу пильність і ви можете не помітити небезпеку;

звертайте увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків, тримайтеся подалі від будівель, щоб захистити себе від падіння бурульок, особливо в період танення льоду та снігу;

  • небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані, у стані
  • сп'яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало;
  • використовуйте світловідбивні елементи на одязі, щоб ви були помітні на вулиці, особливо якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби;

при катанні на лижах, ковзанах, санчатах дотримуйтеся техніки безпеки,   використовуйте захисні аксесуари (налокітники, наколінники, шоломи тощо).

Якщо ви все ж таки впали — не поспішайте відразу ж бадьоро вставати, бо різкий підйом може призвести до тяжких наслідків, якщо отримана при падінні травма виявиться важкою. Але навіть якщо вона дійсно важка, різкого болю можна не відчувати у перші секунди, бо організм ще знаходиться у деякому шоковому стані від «різкого приземлення». Якщо після падіння через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.

Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі в несприятливу погоду та бережіть себе!

Останнє оновлення на П'ятниця, 15 грудня 2023, 14:51

Як надати собі допомогу у випадку ознак ГРВІ

e-mail Друк PDF

Останнє оновлення на П'ятниця, 08 грудня 2023, 14:05

Сторінка 1 з 33

Задати питання

Пишіть нам