Оздоровчий сезон триває

e-mail Друк PDF

Державна установа "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України"  доручила в межах соціально-гігієнічного моніторингу   обласним лабораторним центрам та їх відокремленим структурним підрозділам  проводити лабораторний контроль з визначенням  якості  води у межах місць масового відпочинку рекреаційного та оздоровчого використання у оздоровчий період 2020 року.

На підставі отриманих результатів на сайті  своєї установи Центр громадського здоров'я надає перелік місць відпочинку на воді, де визначені порушення діючого санітарного законодавства в частині якості води поверхневих водоймищ  за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками.

В Закарпатській області протягом  оздоровчого сезону виконуються  планові обсяги лабораторних досліджень  води поверхневих водоймищ у межах місць рекреаційного та оздоровчого користування. Таку роботу  виконують  обласні лабораторні центри та їх відокремлені структурні підрозділи (філії), основними завданнями яких  є здійснення комплексу лабораторних досліджень щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров'я людини, у тому числі  і вода водних об'єктів, що використовуються для відпочинку та оздоровлення.

У зв'язку з потужними дощами, а також повенями в деяких районах області, поверхневі водоймища, що використовуються населенням для оздоровчих потреб, стають непридатними для оздоровлення та купання. Тому станом на початок липня місяця в Закарпатській області лабораторним контролем охоплено поки що   20 місць масового відпочинку на водних об'єктах з виконанням мікробіологічних та фізико-хімічних показників, за якими вода  в місцях відбору проб відповідає  гігієнічним нормативам. Така робота розрахована на весь оздоровчий сезон, який буде продовжуватися до вересня     місяця.

Гігієнічні вимоги до води водних об'єктів, що використовуються в якості зон рекреації та оздоровлення, передбачають перш за все відповідність їх органолептичним показникам, а це відсутність на поверхні води плаваючих плівок, плям мінеральних масел, враховуючи нафтопродукти, накопичення різних домішок, стороннього запаху.

Для таких речовин  лімітуючим показником є органолептика. Тому наявність плівки на поверхні водоймища, запах нафтопродуктів  свідчить про перевищення ГДК (гранично допустима концентрація) такої речовини у воді навіть без виконання лабораторних аналізів.  Така  вода непридатна для використання в якості оздоровчих     процедур   (купання), навіть за відсутністю дощів.

Задати питання

Пишіть нам