Турбота про дітей

e-mail Друк PDF

Одним із важливих напрямків діяльності ДУ  "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" є

здійснення необхідних досліджень та виявлення причинно-наслідкових зв'язків  між станом  здоров'я дітей та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності.

 

Протягом І півріччя 2016 року  фахівцями  установи та філії позапланово проводилися  перевірки дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, закладів оздоровлення і відпочинку для дітей тощо.

Найбільша кількість перевірок була проведена за зверненням державних органів виконавчої  влади  (57 %), для отримання документів дозвільного характеру (25 %), за заявами і зверненням керівників та власників закладів (14 %) тощо.

За результатами проведених перевірок дотримання вимог санітарних норм і правил керівникам дитячих та підліткових закладів надавалися пропозиції щодо проведення необхідних санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, які в більшості випадків виконані у встановлені терміни.

Підвищена увага  приділяється питанням  якості питного водопостачання в навчально-виховних закладах області. При дослідженні води на бактеріологічні показники частина проб не відповідала гігієнічним нормативам.  При цьому найбільш складна ситуація з безпекою питної води децентралізованих  джерел водопостачання на об'єктах, що розміщені у сільській місцевості.

Перевірки  вимог санітарного законодавства при організації харчування дітей здійснювалися з проведенням лабораторних досліджень якості харчування (лише за заявкою керівників) та дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів; готові страви та їх калорійність  на харчоблоках дитячих підліткових закладів; визначення вмісту нітратів,  залишкових кількостей пестицидів в зразках рослинної продукції; "С"-вітамінізація страв, добові раціони ( з   відхиленнями від норм було 3,3 %  випадків), якість термічної обробки страв (всі без відхилень).

Показником дотримання санітарного режиму на об'єктах харчування є змиви на кишкову паличку. В 1-ому півріччі 2016 року в закладах  для досліджень  була взята планова кількість змивів (2115), з яких  питома вага  позитивних  знахідок дорівнювала 1,5%.

За зверненнями керівників закладів проводилися заміри рівнів освітлення,   мікроклімату, шуму, вібрації, теплового (інфрачервоного) випромінювання, електромагнітних полів. З перелічених досліджень гігієнічні показники були перевищені тільки по рівнях шуму.

Обласний лабораторний  центр та його філії певну увагу приділяють санітарно-освітній роботі з залученням засобів масової інформації, підготовці санітарних бюлетенів, проведенню лекцій, бесід, спрямованих на гігієнічне навчання населення з метою профілактики як інфекційних, так і неінфекційних хвороб.

Випадків ускладнень епідситуації в дитячих підліткових закладах, пов'язаних з питною водою, харчовими продуктами, метеофакторами, в 1-ому  півріччі 2016 року не зареєстровано.

Задати питання

Пишіть нам