Небезпечні віруси

e-mail Друк PDF

Людина протягом життя має контакт з різними мікроорганізмами, значна частина з яких приводить до інфекційних хвороб, в т.ч. таких, що відрізняються високою заразністю (контагіозністю) і часто закінчуються смертю хворих.  З метою визначення (ідентифікації) збудників  інфекційних хвороб  та подальшого  лікування захворювань, пов’язаних з ними, в системі охорони здоров'я функціонують бактеріологічні та вірусологічні лабораторії.

На території Закарпатської області бактеріологічні дослідження проводяться в кожному районі та в містах Ужгород і Мукачево. Вірусологічні дослідження проводяться лише на базі вірусологічної лабораторії Закарпатського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України – ДУ «Закарпатський ОЛЦ МОЗ України»  (м. Ужгород, вул.. Собранецька, 96).

Вірусологічна лабораторія ДУ «Закарпатський ОЛЦ МОЗ України»  працює за двома напрямками: профілактичним  та діагностичним.

Патогенні віруси потрапляють від хворої людини в навколишнє середовище, зокрема, у воду, предмети побуту, харчові продукти. Це вірус гепатиту А, ентеровіруси (поліомієліт), вірус коксакі, аденовіруси збудники ротавірусої інфекції, кору, краснухи, паротиту, віруси грипу та збудники інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, тощо.

З профілактичною метою проводяться дослідження спрямовані на виявлення носіїв різних вірусних захворювань, хворих зі стертими клінічними формами, в тому числі серед дитячого населення, декретованих контингентів, здорових людей та з об'єктів довкілля. Ведеться моніторинг безпечності питної води, стічних вод, води відкритих водойм в рекреаційних зонах, а також харчових продуктів.

Діагностичний напрямок спрямований на виявлення та ідентифікацію збудників вірусних інфекційних захворювань у хворих. Щорічно виконуються значний обсяг досліджень стосовно вірусу грипу, що пов'язане з ускладненням епідемічної ситуації  в осінньо-зимовий період року.

Ці дослідження дозволяють не тільки вчасно діагностувати, а і оперативно локалізувати та попередити епідемічне поширення  вірусних захворювань.

Вірусологічна лабораторія на сьогоднішній день єдина в області, де проводяться дослідження кількісного та якісного вмісту ГМО (генетично модифіковані організми) в продовольчій сировині та харчових продуктах. За весь час спостережень позитивні знахідки траплялися двічі, і мали вони відношення до продовольчої сировини у вигляді  сої іноземного походження.

Задати питання

Пишіть нам