Де криється небезпека?

e-mail Друк PDF

Паразитарні захворювання  -  є одними  з  найбільш  поширених захворювань  у світі. Незважаючи на це - розповсюдження  таких хвороб знаходиться під контролем,завдяки  своєчасному та якісному санітарно-паразитологічному моніторингу об´єктів довкілля.

В Україні загальне число нових хворих на паразитози в останні роки складає до 250 тисяч випадків,  серед яких геогельмінтози займають  третє  місце  з поміж  усіх  інфекційних  та  паразитарних  захворювань. З  такими  гельмінтами, як гострик, аскарида, кишкова вугриця   знайомі мабуть всі дорослі та підлітки, про деякі захворювання  багатьом з  нас відомо тільки з засобів масової інформації.


Наближається тепла пора  року, коли дітки  починають гратися в пісочницях ,а часто  пісок може нести загрозу зараження   збудниками деяких паразитарних захворювань, яке може  відбутися через рот при занесенні  яєць забрудненими, немитими  руками  та через  немиті овочі та  фрукти, з частинками  грунту. В піску та грунті   можуть тривалий час  зберігатися інвазовані яйця збудників паразитозів, які несуть безпосередню загрозу для  здоров´я людини, а особливо дітей. Санітарний регламент наголошує на тому, що у теплу пору року, з квітня по жовтень,  впродовж всього періоду,   повинні здійснюватись моніторингові дослідження піску на наявність яєць гельмінтів.

 

Щорічно мікробіологічними лабораторіями Закарпатського  обласного лабораторного центру МОЗ України  виконуються  дослідження  грунту на        предмет визначення стану його інвазованості  яйцями гельмінтів та цистами патогенних кишкових найпростіших.  В 2016   році  було проведено  1211 досліджень грунту , серед яких було виявлено 51 позитивну пробу.Найбільш часто  яйця  та личинки   гельмінтів були виявлені  в пробах, які  відібрані з піску та  грунту  дитячих закладів -  4,6 %, та 5,2 % відповідно відібрані  на території дитячих майданчиків.

Тому, основними складовими профілактики  зараження,  в першу чергу  геогельмінтами, є дотримання особистої гігієни, охорона грунту від забруднення, виявлення хворих та  носіїв, з послідуючим призначенням необхідного лікування.

Задати питання

Пишіть нам