Проблема фенолу, формальдегіду

e-mail Друк PDF

Ремонтні роботи з використанням сучасних оздоблювальних матеріалів, нові меблі, які виготовляються з використанням полімерних та полімервмісних матеріалів, можуть призвести  до погіршення   стану повітря  у приміщеннях (квартири, будинки, громадські будівлі).

 

 

З полімерних та  полімервмісних матеріалів при контакті  їх з атмосферним повітрям в навколишнє середовище мігрують хімічні речовини, основними з яких є фенол та формальдегід, що мають токсичну дію. Фенол  впливає на серцево-судинну, нервову системи, дихальні шляхи, легені та бронхи, викликаючи побічні ефекти у вигляді головного болю, втрати свідомості, нудоти, запаморочення. Формальдегід  має неприємний запах, вражає майже всі системи життєдіяльності людини, а саме дихальні шляхи, печінку, нирки, органи зору.

Тривале перебування у приміщеннях, повітря яких забруднено такими хімічними речовинами, може призвести до порушень у стані здоров'я  будь-якої людини.  Найбільш вразливі  діти та хворі.

Безпека меблів, оздоблювальних матеріалів визначається на стадії їх виробництва з  застосуванням кліматичної камери, куди поміщаються фрагменти відповідних зразків. При цьому визначаються кількості міграції хімічних речовин в повітряне модельне середовище і порівнюються з допустимими       концентраціями.                                                                                                                      У разі виникнення проблем з повітрям  в закритих  приміщеннях після ремонту або з новими меблями,  лабораторний контроль за станом такого повітря проводиться   в натурних умовах з виконанням санітарно-гігієнічних досліджень  повітря  в середині приміщень з метою встановлення впливу полімерних та полімервмісних будівельних матеріалів на формування якості повітряного середовища та мікроклімату.

В Україні  в 2012 року затверджені  Державні санітарні норми  та правила, які регламентують гігієнічні вимоги до матеріалів,  що застосовуються у будівництві та виробництві меблів, з переліком хімічних речовин, що виділяються з них при контакті з атмосферним повітрям. Формальдегід  виділяється практично  з кожного типу матеріалів, виготовлених з полімерів. Аналогічна ситуація  і з фенолом.

При цьому для кожної хімічної речовини, що може виділятися у повітря,  надані ГДК (гранично допустимі концентрації)  для атмосферного повітря. Тобто повітря закритих приміщень це атмосферне повітря і його лабораторний контроль  та оцінка результатів  здійснюється за методиками та  показниками  атмосферного повітря.

З метою визначення стану повітря в будь-якому закритому приміщенні відбираються його проби та виконуються  дослідження  на вміст фенолу та формальдегіду з вимірюванням їх концентрацій в міліграмах на кубічний метр (мг/м3) для подальшого порівняння  з  нормативними  показниками.  Такі  вимірювання за зверненнями фізичних та юридичних осіб   можуть виконувати  атестовані лабораторії.

Задати питання

Пишіть нам