Відпочинок на воді

e-mail Друк PDF

Протягом оздоровчого сезону, вже починаючи з  другої половини травня, відокремлені структурні підрозділи ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" досліджують  на визначення мікробіологічних показників 

проби  води водних об'єктів в  зонах відпочинку населення,  як офіційних,  так  і неофіційних.  Лабораторним контролем  охоплено 6 пляжів та 41 зона рекреації з  виконанням  протягом дії моніторингу  174-х досліджень  на визначення мікробіологічних показників, з яких 9,2 %  проб було з перевищенням допустимих рівнів. При цьому ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка) є  основним показником  мікробного забруднення.  Кишкова паличка є продуктом життєдіяльності живих організмів і тому присутня  у всіх об'єктах навколишнього середовища,  її індекс свідчить   про стан їх  забруднення, враховуючи  водні об'єкти в  тому  числі.

Враховуючи, що під час опадів в річки, природні та штучні озера надходить багато дощової води  з навколишніх територій,  яка забруднена  механічно та біологічно, тому такі водойми для купання використовувати  небезпечно для здоров'я, так як є ризики спричинення  різного виду алергій, дерматитів, інфекційних хвороб  кишкової    групи та      інші.

Станом на 06.08.2018 року,    враховуючи результати моніторингових  мікробіологічних досліджень якості води (високий індекс лактозопозитивної кишкової  палички),  не рекомендується  купатися в р. Уж  в Перечинському районі (місця для купання "Залив" та "Дичка"),  у В. Березнянському  районі  (в межах районного центру та в урочищі "Серцьова").

Дані  з областей щотижнево надсилаються  на адресу ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України", де на  підставі  отриманих результатів  здійснюється оцінка ситуації, надається перелік місць, не рекомендованих для купання та  оновлюється  інтерактивна карта таких пляжів та рекреаційних зон, що розміщена на офіційному сайті ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України".

Задати питання

Пишіть нам