Сон – складова частина нашого життя

e-mail Друк PDF

Людина проводить у сні третину свого життя. А якщо для повноцінного нічного відпочинку відноситися зневажливо, це може негативно позначитися на здоров'ї. А щоб сон був здоровим і  продуктивним, необхідно виконувати деякі правила.

По-перше, треба починати з кращого часу для сну. Тривалість сну  повинна становити 7-8 годин, а лягати спати бажано не пізніше 22-ої години максимум – об 23-оо. Справа в тому, що мелатонін , так званий гормон сну, синтезується тільки в нічний час (приблизно з 23-ої до 2-ої години, тобто протягом 3-х годин), а також і тестостерон, що допомагає спалювати ліпіди. Крім того може порушуватися вироблення антидіуретичного гормону і тоді людина вимушена відвідувати туалет у нічний час.

По-друге, треба вибирати краще місце для сну з температурою  повітря у приміщенні  + 18… +20 градусів. Якість сну залежить від харчування, а саме часу останнього прийому їжі та її  виду. Якщо  вас мучить безсоння, можливо вашому організму не вистачає магнію. Введіть у свій раціон квасолю і горох, шпинат, пророщені злаки, морську капусту, сухофрукти  та банани. Можна прийняти курс препаратів з вмістом магнію,  після консультації з сімейним лікарем.

Не останнє місце в гігієнічних правилах здорового сну відводиться і звичкам у вигляді легких  фізичних вправ, контрастного душу, читання паперових книжок, прогулянки на свіжому повітрі.

Денний сон, а в Європі це так звана сієста, значно покращує якість нашого життя. Справа в тому, що під час сну організм виробляє серотонін, який вважається гормоном задоволення. Цей гормон  додає впевненості та спокою людині.  Взагалі вважається, що у сні  організм відпочиває, відновлюється  і   навіть певною мірою омолоджується. А до  порушення сну призводить  багато причин. Постійне недосипання підвищує ризики серцево-судинних  захворювань, сприяє розвитку гіпертонії, тягне за собою імовірність  ожиріння, діабету.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 В лікувальній справі діє окремий напрямок, що лікує розлади сну. Цим займається сомнологія – розділ медицини і нейробіології, присвячений дослідженням сну, розладів сну, їх лікуванню та впливу на здоров'я людини. Лікар, що займається питаннями сну, це сомнолог, яких нажаль в наших поліклініках або немає взагалі, або вкрай недостатньо. А проблеми не просто сну, а сну здорового, як існували, так існують і далі. Навіть  для когось набувають загрозливого характеру.

Пам'ятайте, при появі вже перших ознак порушення повноцінного сну необхідно пригадати, а що саме змогло цьому сприяти, щоб можна було позбутися  таких причин, навіть самих маленьких.

Задати питання

Пишіть нам