Проведення кампанії вакцинації внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області

e-mail Друк PDF

В Україні сьогодні триває війна, яка спричиняє жертви серед мирного населення та руйнування цивільної інфраструктури, змушуючи людей залишати свої домівки в пошуках безпеки, захисту та допомоги. Велика кількість людей зі Східної та Південної частини нашої держави були змушені стати внутрiшньо перемiщеними особами (ВПО)  через російську агресію. Внаслідок цього виникла проблема з проведенням населенню країни необхідної планової вакцинації та вакцинації проти COVID-19.

 

Усі ми знаємо, що в Україні, згідно з Календарем профілактичних щеплень, обов’язковою є вакцинація від десяти інфекційних хвороб: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Таким чином, Міністерство охорони здоров’я України, з метою недопущення виникнення спалахів та поширення інфекційних хвороб, зокрема в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, рекомендує проведення заходів з імунопрофілактики, в тому числі за допомогою організації роботи виїзних мобільних бригад з вакцинації.

В нашому регіоні, паралельно з іншими областями країни, за організаційної та технічної підтримки Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я з 01 червня  розпочалася кампанія по вакцинації внутрішньо переміщених осіб у місцях тимчасового компактного проживання.  Під час кампанії важливим є проведення анкетування (опитування) переміщених осіб для встановлення їхнього вакцинального статусу з метою визначення цільової групи серед дорослих та дітей, що підлягають профілактичним щепленням (за їх згодою) з подальшою верифiкацiєю даних та органiзацiєю проведення необхiдної імунізацiї.

Відповідно до спільного наказу департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації - обласної військової адміністрації та Державної установи "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» від 23.05.2022 року  № 125-о/96-о  «Про організацію роботи з вакцинації внутрішньо переміщених осіб» серед фахівців наших структурних підрозділів визначенні моніторингові групи для здійснення візитів у місця тимчасового компактного проживання ВПО.

На сьогодні фахівці ДУ "ЗОЦКПХ МОЗ України» активно працюють в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб в усіх районах нашого краю. Зокрема, працівники Ужгородської філії 08.06.2022 р. відвідали гуртожиток №4 УжНУ в місті Ужгород. Поспілкувалися з усіма мешканцями даної локації в доброзичливій та приємній обстановці. Про це свідчать дані фотографії.

При спілкуванні з переселенцями наші лікарі-епідеміологи та помічники лікарів-епідеміологів роз’яснюють причини необхiдностi проведення заходiв специфiчноi профiлактики iнфекцiйних хвороб шляхом вакцинації, особливо в умовах воєнного стану. При цьому, роздають наглядні інформаційні брошури, буклети  з корисними порадами для збереження здоров’я дітей та їх батьків: «Як уникнути поширення інфекційних захворювань, якщо ви перебуваєте у тимчасовому притулку», «Ознаки деяких інфекційних хвороб», «Гострі респіраторні інфекції та коронавірусна хвороба COVID-19», «Рутинні щеплення в умовах війни», «Як пережити кризу та зберегти спокій», «Як допомогти дитині заспокоїтися під час воєнних дій?», «Що робити у випадку радіаційної аварії, хімічного ураження», «Аптечка: що важливо взяти з собою у сховище» та інше.

Дана робота триватиме і сподіваємося, стане важливою складовою профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань серед переміщених осіб, а також усіх жителів нашого краю.

Задати питання

Пишіть нам