Візит заступника міністра охорони здоров’я України - Ігоря Кузіна

e-mail Друк PDF

14 липня, продовжуючи спільний візит до Західної України з питань боротьби з поліомієлітом, команда ВООЗ разом із заступником міністра охорони здоров’я України - Ігорем Кузіним та партнерами GPEI відвідала Ужгород та зустрілася з керівниками області, представниками громадських організацій, фахівцями обласної інфекційної лікарні та ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".

Закарпаття має позитивний досвід у напрямку вакцинальної кампанії проти інфекційних захворювань, зокрема й поліомієліту, який може бути корисним для інших регіонів.

Разом з Ігорем Кузіним обговорили актуальні механізми запобігання поширенню інфекційних захворювань, зокрема, і поліомієліту.

В області також діє спеціальний алгоритм, за яким епідеміологи нашої установи визначають вакцинальний статус внутрішньо-переміщених осіб, проводять роз'яснювальну роботу щодо необхідності щеплень, після чого мобільні бригади медиків виїжджають для проведення вакцинації.

Висловлюємо подяку заступнику міністра охорони здоров'я - головному державному санітарному лікарю України Ігорю Кузіну, координатору на реагування спалаху поліомієліту в Україні Реймонду Данколі та представникам ВООЗ в Україні за візит на Закарпаття та спільну роботу.

Довідково: поліовірус може забруднювати навколишнє середовище, тому становить великий ризик. Єдиний надійний спосіб запобігти розвитку поліомієліту – вакцинація. Вакцини безоплатні, безпечні та ефективні. В Україні вакцинацію дітей для профілактики поліомієліту здійснюють у віці 2, 4 місяців інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в 6, 18 місяців і в 6, 14 років оральною поліовакциною (ОПВ).

Для захисту від поліомієліту всі діти повинні бути щеплені проти поліомієліту принаймні 3 дозами вакцини з інтервалом 1 місяць між кожною дозою.

Міністерство охорони здоров'я України

Центр громадського здоров'я України

Задати питання

Пишіть нам