Закарпаття відвідали консультанти ВООЗ та фахівці ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з метою узгодження плану заходів реагування на спалах поліомієліту

e-mail Друк PDF

Закарпатську область з робочим візитом відвідали консультанти Бюро ВООЗ на чолі з Раймондом Данколі, координатором на реагування спалаху поліомієліту в Україні та фахівці ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з метою узгодження плану заходів щодо реагування на випадки інфікування вірусом поліомієліту, які були виявлені у минулому році у регіоні,  що є серйозним викликом для сфери охорони здоров’я.

Під час цього візиту, що тривав з 22.08.2022 по 26.08.2022, фахівці ВООЗ та  ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» провели робочі зустрічі зі спеціалістами ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», відвідали КНП «Обласна дитяча лікарня» ЗОР  м.Мукачево, що визначене для госпіталізації осіб з гострими в’ялими паралічами, центри ПСМД деяких територіальних громад із найнижчими показниками охоплення вакцинацією від поліомієліту та місця проживання дітей, у яких виявлено поліомієліт. Крім того, були відібрані зразки матеріалів з довкілля для проведення лабораторних досліджень.

Раймонд Данконі поділився своїм багаторічним досвідом роботи по координації реагування на спалах поліомієліту і ліквідації його в інших країнах світу.  Консультант Бюро ВООЗ висловив надію, що і в Україні, невдовзі, вдасться досягнути цієї мети. Також був представлений план по організації заходів щодо завершення спалаху поліомієліту в Закарпатській області.

Вірус поліомієліту тривалий час циркулює в навколишньому середовищі.  Це надзвичайно небезпечне захворювання, що може призвести до невиліковних паралічів і навіть смерті при паралічі дихальних м’язів. Єдиним надійним способом запобігання розвитку поліомієліту є і залишається вакцинація. В Україні вакцинацію для профілактики поліомієліту відповідно до національного Календаря здійснюють дітям у віці 2, 4 місяців інактивованою поліомієлітною вакциною, у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років - оральною поліомієлітною вакциною.

У Закарпатській області у даний час продовжується планова форсована вакцинація від поліомієліту нещепленим дітям віком від 6 місяців і до 6 років з метою ліквідації спалаху.Обов’язково зверніться до сімейного лікаря, щоб перевірити вакцинальний статус своєї дитини і спланувати проведення необхідних профілактичних  щеплень від поліомієліту для запобігання невиліковної хвороби.

Задати питання

Пишіть нам