Розпочався черговий підйом захворюваності на кір

e-mail Друк PDF

Як інформує МОЗ, з початку 2017 року  в Україні зросла кількість зареєстрованих випадків захворювання на кір у порівнянні з минулими роками. Розпочався черговий підйом захворюваності на кір, який перш за все пов'язаний з низькими відсотками охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення та накопиченням значного прошарку неімунного населення.

Епідемічний процес щодо кору в Закарпатській області з початку 2017 року має спорадичний характер у вигляді поодиноких випадків.

Станом на 30.06.2017 в області зареєстровано 10 випадків кору на п’яти  адміністративних територіях (в т.ч. на 4 суміжних: Рахівський, Тячівський, Хустський, Виноградівський райони та м.Ужгород). Серед захворілих 6 дітей віком до 17 років. Частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі.

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, ринітом, кашлем, характерним висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Джерелом інфекції є хвора людина, шлях передачі повітряно-краплинний. Хворий виділяє вірус при чханні або кашлі. Вірус кору малостійкий в навколишньому середовищі, швидко інактивується під дією сонячного світла, ультрафіолетового опромінення, дезінфекційних засобів. У приміщенні, де знаходилася хвора людина небезпека інфікування зберігається лише 30 хвилин, передача вірусу через «третіх осіб», предмети побуту, одяг, іграшки не спостерігається. Провітрювання і вологе прибирання достатнє для розриву механізму передачі збудника кору.

Інкубаційний період триває 8-21 день. Після інфікування,  характерний висип на шкірі з’являється приблизно на 17 день від контакту (залежить від особливостей організму), хвора людина становить небезпеку для оточуючих починаючи з останніх двох днів інкубаційного періоду, весь період катаральних проявів (нежить, кашель) та перші 4 дні після появи висипу.

Зважаючи на те, що специфічного лікування проти кору не існує, найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація, тому закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Задати питання

Пишіть нам