До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами 2018 року

e-mail Друк PDF

Вірусні гепатити є однією із найбільш актуальних медичних та соціальних проблем у світі. Налічується  28 країн світу, на які припадає основна частка захворювань вірусними гепатитами. Кількість вперше виявлених хронічних гепатитів зазвичай  у 3,5 рази більша ніж кількість гострих форм, що вказує на недостатню обізнаність населення із ризиками поширення інфекції.

Занадто довгий інкубаційний період та період, коли людина передає інфекцію іншій людині не дає можливості швидко виявляти нові випадки. Так, інкубаційний період гепатиту А – 15 - 50 днів, гепатиту В – 45 діб - 6 міс., гепатиту С – 6 -26 тижнів.

За офіційними даними в Закарпатській області з початку 2018 року виявлено 250 випадків вірусних гепатитів, найбільшу частку з яких – 67%, займає гострий вірусний гепатит А, який можна віднести до кишкових інфекцій,  20% вперше виявлені  гострі гепатити В і С, 13% – хронічні гепатити В і С.

У 2018 році вперше виявлено 30 випадків гострого вірусного гепатиту В та 10 випадків гострого вірусного гепатиту С, захворюваність становить 2,38 та 0,79 на 100 тисяч населення. Кількість вперше виявлених хронічних гепатитів В - 25 випадків, гепатитів С -  17 випадків, відповідно показники захворюваності 1,99 та 1,35 на 100 тисяч населення. На гострі та хронічні форми гепатитів В і С хворіють здебільшого дорослі, проте зареєстровані  4 випадки і серед дитячого населення. Випадки захворювання парентеральними гепатитами реєструються на всіх адміністративних територіях області.

Отже, вбережіть себе та оточуючих від гепатиту:

-         Знайте про ризики:

Небезпечна кров, небезпечні ін'єкції та спільне використання ін'єкційного обладнання для введення наркотиків можуть призвести до інфікування вірусом гепатиту. Використання стерильних одноразових шприців може попередити ці інфекції.

-         Проведіть вакцинацію дітей

Безпечна і ефективна вакцина може забезпечити захист від гепатиту А та B на все життя.

-         Зробіть аналіз, проведіть лікування

Зараз існують ефективні засоби для лікування гепатиту B і C.

Задати питання

Пишіть нам