Гігієнічні вимоги до води в місцях для купання

e-mail Друк PDF

Водні об'єкти впродовж всього оздоровчого сезону повинні  бути корисними  для кожного, хто ними користується. І це можливо у разі виконання деяких обов'язкових  вимог, а саме  додержання Правил  охорони життя людей на  водних об'єктах України, що затверджені  наказом Міністерства  внутрішніх справ України, правил санітарної та епідемічної   безпеки води, а в умовах пандемії коронавірусу додержання соціальної дистанції  на  весь  період карантину.

Гігієнічні вимоги до води водних об'єктів, що використовуються в якості зон рекреації та оздоровлення, передбачають перш за все відповідність їх органолептичним показникам, а це відсутність на поверхні води плаваючих плівок, плям мінеральних масел, враховуючи нафтопродукти, накопичення різних домішок, стороннього запаху. Для таких речовин  лімітуючим показником є органолептика. Тому наявність плівки на поверхні водоймища, запах нафтопродуктів  свідчить про перевищення ГДК (гранично допустима концентрація) такої речовини у воді навіть без виконання лабораторних аналізів.  Така  вода непридатна для використання в якості оздоровчих     процедур   (купання).

Стан водних об'єктів, що використовуються для купання та оздоровлення, визначається і за мікробіологічними показниками, а саме кількістю лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП)  в 1 куб. дм. Для води пляжів цей показник не повинен перевищувати 1 000, а для води водоймищ оздоровчого та рекреаційного призначення – 10 000. У разі перевищення вказаних показників є необхідність у визначенні патогенної мікрофлори на предмет виявлення  збудників  інфекційних  захворювань. Визначити мікробіологічні показники можна тільки  лабораторним шляхом за умовою виконання певних правил при відборі проб.

Слід   пам'ятати,  що показники якості та безпеки води водоймищ   не є постійними величинами,  вони змінюються в залежності під погодних умов. А  найбільш забрудненою механічно та біологічно  вважається вода відкритих водоймищ саме під час та після опадів, тому небажано купатися  у водоймищах    в такі періоди. Є ще правила, яких треба додержуватися в літній час. Місця для відпочинку та купання на річках потрібно обирати   вище за течією від населеного пункту, скиду каналізаційних та дощових стічних вод. Уникайте місць, де  накопичені біологічні відходи тварин,  побутове сміття.

Задати питання

Пишіть нам