Коли золота осінь може стати сумною

e-mail Друк PDF

Щорічно, коли  наступає осінь, засоби масової інформації закликають та попереджають  нас бути обережними по відношенню до сухої трави, опалого листя,  які прийнято спалювати і не тільки на полях, а і в населених пунктах, вздовж автомобільних шляхів.

Найнебезпечнішим стає горіння та тління  різноманітних відходівна сміттєзвалищах різної потужності. В пік осіннього паління атмосферне  повітря в містах стає важким і гірким, що пов'язане з тим, в такі періоди в повітрі знаходиться   біля 9 кг мікрочасток диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, перш за все бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, а також одна з найотруйніших для людини речовин – діоксин.

Проблема полягає ще і  в тому, що разом з листям  горить і безліч токсичного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні виробів з поліетилену в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони порушують самопочуття людини і в першу чергу  тих, хто страждає на різні легеневі  хвороби.

При спалюванні сухої трави та опалого листя до вогнища нерідко потрапляють полімерні  будівельні матеріали,  які містять формальдегідні смоли, з яких в атмосферне повітря виділяється формальдегід.Може  виділятися в повітря і свинець, складова масляних фарб, якими фарбують будівельні матеріали. Вплив такого диму  особливо небезпечний для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, а також  для хворих із легеневою патологією.Дим може сприяти виникненню гострого фарингіту та гострого тонзиліту у дітей та підлітків, а також гостромуларингіту та  трахеїту.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до  багатьох  загроз для навколишнього середовища, а саме   сприяє утворенню смогу в туманну погоду та наносить економічні збитки. А самим небезпечним явищем стають пожежі, коли горить різне майновід сараїв до будинків, коли страждають люди від опіків, деякі з яких закінчуються  летальними  випадками.

Виникає питання, а що ж робити з опалим листям, сухою травою? Перш за все потрібно навчитися  правильно їх збирати, сортувати для подальшої утилізації, компостування, спалювання  з використанням  спеціальних  пристроїв. А  коли вже вичерпані всі інші методи поводження зі сміттям, вивозити  рештки на сміттєзвалища.

Тільки при такому відношенні   до сміття людина позбавляється численних загроз своєму здоров'ю, а також може отримати економічний ефект від збережених зелених насаджень та родючості грунту.

Задати питання

Пишіть нам