Будьте уважні!

e-mail Друк PDF

Відокремлені структурні підрозділи ДУ "Закарпатський обласний  центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" продовжують досліджувати  на визначення мікробіологічних  та фізико-хімічних показників  проби  води водних об'єктів в зонах відпочинку населення,  як офіційних,  так  і неофіційних.  Протягом цьогорічного оздоровчого сезону,  починаючи з   травня місяця, лабораторним контролем  були охоплені 45 зон рекреації, з яких 6 мають приватні пляжі.

Інші вважаються неофіційними місцями масового відпочинку. При цьому  від загальної кількості досліджених  проб води  відкритих водоймищ,  майже      16 %  не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками. Одним з основних показників  мікробного забруднення вважається ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка), яка   є продуктом життєдіяльності живих організмів і тому присутня  у всіх об'єктах навколишнього середовища,  її індекс свідчить про стан забруднення будь-яких  об'єктів, у тому        числі і водних. Для води водних об'єктів, що використовуються  для господарсько-побутового призначення в оздоровчих, спортивних цілях  вміст ЛКП не повинен перевищувати  показник - не більше 5 000 дм/3.

Станом на початок серпня місяця 2022 року,   враховуючи результати моніторингових  бактеріологічних досліджень якості води (високий індекс лактозопозитивної кишкової  палички),  не рекомендується  купатися в р. Уж  в м. Ужгороді (ділянки біля готелю "Ужгород", ТЦ "Епіцентр", транспортного та підвісного мостів),  в річках Уж, Латориця, Тиса в Ужгородському районі    (села Невицьке, Оноківці, Соломонове).  Аналогічна ситуація з водою річки Тиса біля мостів Велятинський, Кривський та Городилівський (неофіційні місця відпочинку для мешканців м. Хуст).

А ось вода штучного водойму в районі так званої "кирпички"  в  м. Ужгороді в червні місяці не відповідала гігієнічним нормативам за вмістом ЛКП, а вже в липні була не придатна для купання за органолептичними показниками,  мала  значний осад та мутність Літній період 2022 року  характеризується як спекотний. При такій ситуації у водоймах зменшуються об'єми води, припиняється її обмін, вона   набуває  характер "стоячої". Температура води  підвищується, починається активний ріст мікроорганізмів, які завжди присутні   у природній воді.

Тому, приходячи на берег будь-якого водойму, будьте уважні і вирішуйте, а чи варто купатися взагалі. Такі водойми для купання використовувати  небезпечно взагалі та ще і з точки зору можливого набуття  різного роду алергій, дерматитів, інфекційних хвороб кишкової      групи.

Задати питання

Пишіть нам