Про підсумки купального сезону влітку 2022 року

e-mail Друк PDF

Протягом  цьогорічного  оздоровчого  сезону з використанням  водних об'єктів  філіями та лабораторними відділеннями  ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" (далі ДУ "Закарпатський  ОЦКПХ МОЗ") моніторинговим лабораторним контролем  було охоплено 46 ділянок на водоймах, розміщених на  12 річках та 10 штучних озерах, вода яких  використовувалася для купання. При цьому тільки 6  невеликих пляжів   мають офіційний статус, як складові баз відпочинку та  приватних комплексів (Берегівський  район – 2, Виноградівський – 1, Хустський – 1, Тячівський – 2).

За даними  відокремлених структурних підрозділів ДУ "Закарпатський  ОЦКПХ МОЗ" оздоровчий сезон  в населених пунктах області пройшов  без   суттєвих порушень санітарного законодавства. Жодного випадку інфекційних захворювань кишкової групи, пов'язаних з водою відкритих водоймищ, в області   не було  зареєстровано.

За весь цьогорічний період спостережень за станом води водних об'єктів, що використовувалися  населенням  для купання, відібрано 300 проб води, по яких виконано майже 2 900 лабораторних досліджень на визначення мікробіологічних та фізико-хімічних показників безпеки.   Під час підготовки до  початку оздоровчого сезону  не було  випадків невідповідності води водних об'єктів гігієнічним вимогам, а ні  за мікробіологічними, а ні за фізико-хімічними  показниками

.Спекотне літо призвело до негативних наслідків. Висока температура атмосферного повітря призвела до значного випаровування води та підвищення її температури,  внаслідок чого починався активний ріст мікроорганізмів, які завжди присутні   у природній воді. Якщо за фізико-хімічними показниками  не відповідало гігієнічним нормативам   5,5 % досліджених проб води, а це значний осад, мутність, загальне залізо, то за мікробіологічними - 22,4 % за вмістом лактозопозитивної кишкової палички. Таке становище мало  відношення до річок Уж   в  м. Ужгороді, Тиси в  районі   м. Хуст, штучних озер  в  м. Ужгороді та в Ужгородському    районі.

Така ситуація вважається небезпечною взагалі та ще і з точки зору можливого набуття  різного роду алергій, дерматитів, інфекційних хвороб кишкової групи, про що  наша установа повідомляла населення через засоби масової інформації. Літо скінчилося, офіційно закінчився і оздоровчий сезон з використанням місць масового відпочинку на водних об'єктах. Але у разі теплої сонячної погоди він може бути продовжений кожним з нас і у вересні місяці. Ніхто не забороняє та й не заперечує проти купання на початку осені в теплій воді річок та штучних озер.

Головне, треба  бути  обережним!

ДУ "Закарпатський  ОЦКПХ МОЗ" щорічно аналізує та підводить  підсумки щодо стану води водних об'єктів в місцях масового відпочинку. Цьогорічний оздоровчий сезон в  черговий раз свідчить про необхідність створення для населення нашої області стаціонарних умов для купання, щоб  найменшою  мірою  залежати  від примх погоди

Задати питання

Пишіть нам